Zespół Ośrodka Poradnictwa i Terapii Rodzin w Tarnowie
W Ośrodku Poradnictwa i Terapii Rodzin Dom Terapii w Tarnowie pracują wykwalifikowani psycholodzy i psychoterapeuci specjalizujący się w pracy z dziećmi, młodzieżą i rodziną. Nasze doświadczenie bazuje na wieloletniej pracy Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz Krakowskiego Instytutu Psychoterapii. Pracujemy w zespole, który prowadzi szkolenia dla innych specjalistów. Nieprzerwanie podnosimy swoje kwalifikacje uczestnicząc w superwizjach indywidualnych i grupowych, biorąc udział i występując na konferencjach naukowych oraz zajmując się pracą badawczą i naukową.
|
mgr Jagna Kazienko – dyrektor Ośrodka Poradnictwa i Terapii Rodzin w Tarnowie - psycholog, psychoterapeuta, ukończyła całościowe szkolenie systemowo-psychodynamiczne przygotowujące do certyfikatu psychoterapeuty SNPiTR PTP, certyfikowany terapeuta środowiskowy PTP. Ukończyła kursy z zakresu terapii pedagogicznej, terapii dzieci lękowych oraz terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach, pracowała m.in. w ośrodku interwencji kryzysowej oraz na oddziale dziennym w ośrodku zdrowia psychicznego oraz w poradniach zdrowia psychicznego.
mgr Lucyna Bogacz - Jonas – psycholog, psychoterapeuta, ukończyła całościowe szkolenie do certyfikatu psychoterapeuty SNPiTR PTP oraz szkolenie z zakresu terapii dzieci lękowych, syndromu dziecka krzywdzonego, pracowała m.in. w ośrodku interwencji kryzysowej, punkcie konsultacyjnym dla ofiar przemocy domowej, obecnie w trakcie szkolenia Psychodramy wg. Moreno w Polskim Instytucie Psychodramy.
mgr Dawid Katolo - psycholog, psychoterapeuta w trakcie kursu psychoterapii przygotowującego do certyfikatu Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego organizowanego przez Fundację Rozwoju Terapii Rodzin NA SZLAKU. Ukończył kursy z zakresu psychoterapii krótkoterminowej i krótkoterminowej terapii uzależnień od substancji psychoaktywnych. W dotychczasowej pracy zajmował się interwencją kryzysową, pracą ze sprawcami przemocy i pracą z młodzieżą.
mgr Anna Klimaszewska - psycholog, psychoterapeuta w trakcie kursu atestowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne przy Oddziale Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic w Szpitalu Specjalistycznym im. dr J. Babińskiego w Krakowie. Doświadczenie zdobyła pracując z pacjentami w szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie na oddziałach młodzieżowym, zaburzeń nastroju, oraz zaburzeń psychotycznych. Pracowała w szpitalu Babińskiego w Kobierzynie zarówno na oddziałach stacjonarnych z osobami w kryzysie zdrowia psychicznego, jak również na oddziałach dziennych rehabilitacyjnych gdzie prowadziła zarówno terapię indywidualną jak i grupową.
mgr Wiesław Jasiak - psycholog, psychoterapeuta, ukończył całościowe szkolenie do certyfikatu Psychoterapeuty PTP oraz kursy z zakresu psychoterapii krótkoterminowej. Pracował w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, Poradni Zdrowia Psychicznego i w Domu Pomocy Społecznej.
mgr Michał Niewiński - psycholog, psychoterapeuta w trakcie kursu przygotowującego do certyfikatu psychoterapeuty Fundacji Krakowskiej Katedry Psychiatrii. Pracował miedzy innymi w punkcie interwencji dla ofiar przemocy domowej przy GOPS, Ośrodku pomocy dla dzieci z zaburzeniami zachowania i emocji "Parkowa", Fundacji Hipoterapii w Krakowie, oraz jako psycholog szkolny w V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie.
mgr Monika Rachwał-Wcisło - pedagog, specjalista psychoterapii uzależnień, pracuje w poradni leczenia uzależnień ośrodka psychoterapii Centrum Zdrowia w Tuchowie, prowadzi psychoterapię indywidualną i grupową, obecnie w trakcie studiów magisterskich Akademii Ignatianum w Krakowie, na kierunku psychologia.
mgr Marta Sumara - psycholog, psychoterapeuta w procesie certyfikacji. Ukończyła pierwszy stopień studiów podyplomowych psychoterapii poznawczo-behawioralnej na SWPS, aktualnie w trakcie certyfikacji na psychoterapeutę poznawczo-behawioralnego. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu diagnozy i terapii psychologiczno-pedagogicznej oraz przygotowania pedagogicznego. Doświadczenie zdobyła pracując w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, w Wojewódzkim Szpitalu im Św. Łukasza w Tarnowie na Oddziale Psychiatrycznym Dziennym prowadząc psychoterapię indywidualną oraz grupową oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Pracowała też z młodzieżą w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii. Odbyła staż zagraniczny w Finlandii pracując z pacjentami cierpiącymi na zaburzenia psychiczne.
mgr Wojciech Sowa - psycholog, psychoterapeuta, specjalista psychoterapii uzależnień, posiada certyfikat Psychoterapeuty SNPiTR PTP, ukończył całościowe szkolenie do certyfikatu psychoterapeuty SNPiTR PTP, posiada Certyfikat Terapeuty i Specjalisty Terapii Środowiskowej PTP.
mgr Marta Falarz – pracownik rejestracji, koordynator działań oddziału, ukończyła pedagogikę na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.
mgr Konrad Markiewicz – koordynator z ramienia fundacji Ośrodka Poradnictwa i Terapii Rodzin w Tarnowie - pedagog, psychoterapeuta, posiada certyfikat Psychoterapeuty SNPiTR PTP, posiada Certyfikat Terapeuty i Specjalisty Terapii Środowiskowej PTP, posiada Certyfikat Trenera Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, ukończył całościowe szkolenie do certyfikatu psychoterapeuty SNPiTR PTP, ukończył studia podyplomowe z zakresu poradnictwa i pomocy psychologicznej, ukończył kurs trenera treningu psychologicznego. Pracował w placówce Siemacha SPOT oraz Krakowskim Instytucie Psychoterapii „Ptaszyckiego” w Krakowie, współpracuje z Fundacją Rozwoju Terapii Rodzin „Na Szlaku”, prowadzi zajęcia ze studentami na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Superwizorzy
dr Lucyna Drożdżowicz – Superwizor Ośrodka Poradnictwa i Terapii Rodzin w Tarnowie - specjalista psycholog kliniczny, Certyfikowany Superwizor i Psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (SNPiTR PTP).
mgr Ryszard Izdebski - Superwizor Ośrodka Poradnictwa i Terapii Rodzin w Tarnowie - specjalista psycholog kliniczny, pedagog, certyfikowany psychoterapeuta i superwizor Sekcji Naukowej Psychoterapii i Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (SNPiTR PTP), specjalista terapii środowiskowej PTP.