DOM TERAPII
  • Fundacja
    • Sprawozdania
  • Projekty statutowe
    • CDR >
      • o placówce
      • Aktualnosci
      • kadra CDR
      • kontakt CDR
    • Placówki Wsparcia Dziennego w Gminie Kościelisko >
      • O placówkach
      • Oferta
      • Kadra
      • Aktualności
      • Kontakt
  • Gabinety prywatne
    • Praca
    • Nasi terapeuci
    • O psychoterapii
    • Najczęściej zadawane pytania
    • Cennik
    • Umów się na wizytę
    • Galeria
  • Oferta psychoterapii
    • Terapia rodzinna
    • Terapia indywidualna dziecka i nastolatka
    • Terapia indywidualna osób dorosłych
    • Terapia par
    • Terapia grupowa >
      • Oferta Grup 2019-2020
    • Superwizja
  • Szkolenia
  • Czytelnia
  • Kontakt


Centrum dla Rodzin - kadra ośrodka

Obraz
Monika Borkowska-Żebrowska – prowadząca konsultacje indywidualne i wsparcie w  zakresie problematyki uzależnień - Socjolożka, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, socjoterapeutka, trenerka, specjalistka terapii uzależnień. Kieruje Działem Profilaktyki w Miejskim Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie. Posiada doświadczenie w pracy w obszarze profilaktyki i terapii uzależnień oraz w pracy z rodzinami wieloproblemowymi.

Obraz
Katarzyna Cupał - prowadząca konsultacje indywidualne i wsparcie w zakresie problematyki uzależnień -  Pedagożka, absolwentka pedagogiki resocjalizacyjnej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Doświadczenie zawodowe zdobyła w Młodzieżowym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Bochni oraz Zakładzie Karnym w Nowym Wiśniczu. Od dwóch lat pracuje w Miejskim Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie, gdzie udziela pomocy i wsparcia osobom uzależnionym i ich rodzinom. Zajmuje się także prowadzeniem warsztatów profilaktycznych o charakterze psychoedukacyjnym i rozwijającym umiejętności społeczne dla dzieci, młodzieży i rodziców.

Obraz
Małgorzata Haznar-Giza - psychoterapeutka - Psycholog, ukończyła całościowe szkolenie przygotowującego do uzyskania Certyfikatu  Psychoterapeuty Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego,  absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Absolwentka studiów podyplomowych “Kryzysy  psychologiczne i interwencja kryzysowa”. Doświadczenie zawodowe zdobywała w placówkach  klinicznych i terapeutycznych m.in. w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie na Oddziale Leczenia Zaburzeń Emocji i Nastroju, w Zakładzie Psychoterapii oraz w Szpitalu klinicznym im. dr J. Babińskiego. Pracowała w Polskim Towarzystwie Stwardnienia Rozsianego. Aktualnie pracuje w Ośrodku Interwencji Kryzysowej. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach i kursach z zakresu pracy psychoterapeutycznej i psychologicznej.

Obraz
Ryszard Izdebski - superwizor zespołu   -  Specjalista psycholog kliniczny, pedagog, certyfikowany psychoterapeuta i superwizor Sekcji Naukowej Psychoterapii i Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, lider Grup Balinta. Wieloletni kierownik  Zespołu Leczenia Środowiskowego Kliniki Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.  Prowadzi szkolenia dla profesjonalistów oraz superwizje indywidualne i zespołowe: psychologów, pedagogów, pracowników ośrodków terapeutycznych.  Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu    terapii indywidualnej i grupowej dorosłych, dzieci i młodzieży oraz terapii rodzin i par.

Obraz
Piotr Machulski - prowadzący konsultacje indywidualne i wsparcie w zakresie problematyki uzależnień -   Psycholog, absolwent Uniwersytetu Ignacjanum w Krakowie. Trener I stopnia Szkoły Trenerów Metrum. Pracownik Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie, gdzie prowadzi warsztaty i szkolenia z zakresu profilaktyki uzależnień dla dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych. Zajmuje się również świadczeniem konsultacji i pomocy dla osób mających styczność z substancjami psychoaktywnymi.

Obraz
Jakub Niklasiński - psychoterapeuta - psychoterapeuta w trakcie całościowego szkolenia z psychoterapii w Katedrze Psychoterapii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Członek Sekcji Naukowej Psychoterapii. Pracuje indywidualnie z osobami dorosłymi w nurcie psychodynamicznym  oraz systemowo w terapii par. Stale podnosi kwalifikacje poprzez uczestnictwo w szkoleniach, warsztatach, konferencjach, grupach   self. ​

Obraz
Mateusz Płoszyński - psychoterapeuta - psycholog, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, w trakcie całościowego kursu psychoterapii, przygotowującego do uzyskania Certyfikatu Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Absolwent rocznego szkolenia Interwencji Kryzysowej w Instytucie Terapii Poznawczo - Behawioralnej we Wrocławiu. Doświadczenie zdobywał w trakcie praktyk na oddziałach psychiatrycznych w Szpitalu Klinicznym im. dr Józefa Babińskiego oraz w Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera. Pracował z młodzieżą w Placówce Wsparcia Dziennego oraz w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Krakowie. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach i kursach z zakresu pomocy psychologicznej i pracy psychoterapeutycznej.

Obraz
Iwona Raczyńska – Case Manager, pracownik socjalny  -   psychoterapeuta w trakcie 4 letniego całościowego kursu psychoterapii w nurcie psychodynamicznym w Katedrze Psychoterapii UJ CM. Absolwentka studiów o specjalizacji „Profilaktyka społeczna z interwencją kryzysową”. Odbyła program szkoleniowy dla studentów z zakresu profilaktyki, diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych, organizowany przez Polskie Towarzystwo Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu. Dotychczasowe doświadczenie w pracy z osobami dotkniętymi problemem przemocy zdobyła  w Okręgowym Ośrodku Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Obraz
Katarzyna Ramus - superwizorka zespołu -  Specjalista psycholog kliniczny, certyfikowany psychoterapeuta i superwizor aplikant Sekcji Naukowej Psychoterapii i Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.   Specjalista psychoterapii dzieci i młodzieży.   Certyfikowany terapeuta i specjalista terapii środowiskowej PTP. W przebiegu pracy zawodowej dyrektor Małopolskiego Oddziału Fundacji Praesterno, kierownik merytoryczny Krakowskiego Instytutu Psychoterapii Podbrzezie oraz dyrektor Krakowskiego Instytutu Psychoterapii Krakowiaków. Prowadzi szkolenia dla profesjonalistów oraz superwizje indywidualne i zespołowe: psychologów, pedagogów, pracowników ośrodków terapeutycznych. Superwizuje także pracowników poradni, placówek opiekuńczo-wychowawczych, rodzinnych domów dziecka, ośrodków socjoterapeutycznych oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.  Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu    terapii indywidualnej i grupowej dorosłych, dzieci i młodzieży oraz terapii rodzin i par.

Obraz
Karolina Rogozińska – Case Manager, seksuolog i konsultant-psycholog - psycholog, pedagog specjalny, surdopedagog, absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie oraz Akademii Ignatianum w Krakowie. Od 10 lat związana z pracą z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie jako osoba wspierająca rodzinę zastępczą, w Niepublicznym Przedszkolu jako nauczyciel i wychowawca. Aktualnie pracuje w Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży pełniąc funkcję psychologa oraz koordynatora Zespołu Pierwszego Kontaktu. W trakcie szkolenia z zakresu seksuologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS w Krakowie. ​

Obraz
Kinga Sidor – Case Manager, pracownik socjalny -  pedagog resocjalizacyjny, pracownik socjalny, absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od marca 2022 roku certyfikowana dogoterapeutka Polskiej Akademii Zoopsychologii i Animaloterapii. Od 5 lat zawodowo związana z pracą z osobami doznającymi przemocy. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała pracując jako pedagog w Stowarzyszeniu Dobrej Nadziei, koorydnatorka ds. zespołu pomocowego w Fundacji Centrum Praw Kobiet, prowadząca Mieszkania Chronione dla Osób Dotkniętych Przemocą, terapeuta zajęciowy w Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej oraz pracownik socjalny i pedagog w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. W ramach Sekcji Pomocy Postpenitencjarnej przez okres 2 lat prowadziła warsztaty w Zakładach Karnych dla kobiet w Lublińcu, Nowej Hucie oraz dla mężczyzn w Zakładzie Karnym  w Wojkowicach. 

Obraz
Mikołaj Skwierawski - psychoterapeuta  - psycholog,  absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, ukończył całościowe, czteroletnie szkolenie w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt, akredytowane w Polskim Towarzystwie Psychologicznym. Doświadczenie zawodowe zdobywał odbywając staż w Zakładzie Psychoterapii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz pracując w Ośrodku Interwencji Kryzysowej.

Obraz
Joanna Szepieniec - psychoterapeutka - pedagog, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, psychoterapeuta w trakcie szkolenia całościowego przygotowującego do uzyskania Certyfikatu Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.   Ukończyła kurs I stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz szkolenie Kids Skills. Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując z młodzieżą oraz rodzicami. W ramach rozwoju zawodowego  odbywała staż zawodowy w Ambulatorium Terapii Rodzin oraz Zakładzie Psychoterapii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prowadzi  warsztaty   z zakresu  kompetencji rodzicielskich w ramach „Szkoły dla Rodziców”.

Obraz
Marta Szmuk - Case Manager, specjalistka pracy socjalnej - pracownik socjalny, pedagog, absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. Studentka 4 roku psychologii na WSB-NLU. Doświadczenie zawodowe zdobywała na stanowisku asystenta rodziny  w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej oraz jako kurator społeczny Sądu Rejonowego w Krakowie. Pracowała również z dziećmi i młodzieżą jako wychowawca w świetlicy środowiskowej. W przebiegu pracy zawodowej dyrektorka niepublicznego żłobka „Akademia Malucha – Słoneczny Kąt”. Stale podnosi kwalifikacje poprzez uczestnictwo w szkoleniach, warsztatach, konferencjach i superwizjach.  

Obraz
Katarzyna Ślęzak - kierowniczka kliniczna zespołu terapeutycznego, superwizorka,  psychoterapeutka -  Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta i superwizor aplikant Sekcji Naukowej Psychoterapii i Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Specjalista psychoterapii dzieci i młodzieży.  Certyfikowany terapeuta i specjalista terapii środowiskowej PTP. Ukończyła całościowe szkolenie podyplomowe z psychoterapii oraz dodatkowe  szkolenia w obszarze terapii systemowej i poznawczo-behawioralnej terapii dzieci i młodzieży.  Doświadczenie zawodowe zdobywała w Krakowskim Instytucie Psychoterapii, Przychodni Psychoterapii Dzieci i Młodzieży, a także w trakcie staży zawodowych na Oddziale Dziennym Leczenia Zaburzeń Nerwicowych i Behawioralnych Zakładu Psychoterapii Szpitala Uniwersyteckiego, Zespole Hospitalizacji Domowej Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży CMUJ oraz na Oddziale Rehabilitacji Psychiatrycznej Szpitala Specjalistycznego im. dr J. Babińskiego w Krakowie.  Dydaktyk, współautorka wystąpień konferencyjnych i publikacji naukowych. Prowadzi szkolenia dla profesjonalistów, w ramach kursów psychoterapii i szkoleń specjalizacyjnych. Superwizuje procesy psychoterapii dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym prowadzonych w Ośrodkach Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży, a także pracę Opiniodawczych Zespołów Sądowych Specjalistów. ​Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu terapii indywidualnej i grupowej dorosłych, dzieci i młodzieży oraz terapii rodzin i par.

Obraz
Ewelina Urbanek-Traciak -   psychoterapeutka  -   Certyfikowany psychoterapeuta Sekcji Naukowej Psychoterapii i Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego,  Certyfikowany Terapeuta Środowiskowy PTP.   Specjalista psychoterapii dzieci i młodzieży.  Ukończyła całościowe szkolenie w podejściu systemowo - psychodynamicznym atestowane przez SNPiTR PTP.   Uczestniczyła w szkoleniach z zakresu terapii systemowej rodzin, terapii poznawczo – behawioralnej dzieci i młodzieży oraz terapii wielorodzinnej i wielu innych. Odbyła staż przygotowujący do certyfikatu psychoterapeuty na Oddziale Dziennym Leczenia Zaburzeń Nerwicowych i Behawioralnych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.   W ramach rozwoju zawodowego stażowała również na Oddziale Dziennym Leczenia Psychoz Kliniki Psychiatrii Dorosłych Szpitala Uniwersyteckiego. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Krakowskim Instytucie Psychoterapii jako terapeuta rodzinny i indywidualny dzieci i młodzieży oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie prowadziła psychoterapię indywidualną osób dorosłych. Pracowała również jako pedagog  i terapeuta  w placówkach oświatowych. Praktykę terapeutyczną poddaje stałej superwizji indywidualnej i grupowej u superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu  terapii indywidualnej i grupowej dorosłych, dzieci i młodzieży oraz terapii rodzin i par.

Terapeuci grupowi i trenerzy w CDR
Obraz
Paulina Filipiak-Piwko - prowadząca psychoedukację i warsztaty - Psycholog,  absolwentka Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Ukończyła Szkołę   Trenerów Metrum w Katowicach. Pracuje w Miejskim Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie, gdzie prowadzi warsztaty i szkolenia z zakresu profilaktyki uzależnień kierowane do dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli oraz zajmuje się świadczeniem pomocy dla osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych oraz uzależnień behawioralnych i zagrożonych uzależnieniem.

Obraz
Magdalena Fojcik - prowadząca  treningi pracy z ciałem -  Psycholog, psychotraumatolog, terapeuta EMDR, psychoterapeuta w trakcie całościowego kursu psychoterapii, atestowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Ukończyła także filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. na Oddziale Dziennym Ogólnopsychiatrycznym oraz Poradni Zdrowia Psychicznego w ramach Centrum Zdrowia Psychicznego w Wieliczce, w placówkach oświatowych jako psycholog i trener prowadzący warsztaty rozwijające kompetencje psychospołeczne. Odbywała praktyki na oddziale stacjonarnym ogólnopsychiatrycznym Szpitala Klinicznego im. dr J. Babińskiego w Krakowie. Aktualnie pracuje w krakowskim Ośrodku Terapii Traumy. ​Zawodowo zainteresowana leczeniem i terapią zaburzeń dysocjacyjnych, zaburzeń osobowości, terapią traumy.

Obraz
Dominika Jordan-Czerska - prowadząca warsztaty  - absolwentka psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego, psycholog praktyk pracujący w szkole i przedszkolach, nauczyciel dyplomowany,  edukatorka "Szkoły dla Rodziców i Wychowawców". ​

Judyta Andrijew - terapeutka grupowa – psycholożka, psychoterapeutka w trakcie przygotowania do certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, pracuje z młodzieżą, rodzinami i parami.  
Magda Joanna Krupa  - terapeutka grupowa – psycholożka, psychoterapeutka w trakcie przygotowania do certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, pracuje z rodzinami i dziećmi.
Konrad Markiewicz - terapeuta grupowy   - pedagog, specjalista psychoterapii dzieci i młodzieży, certyfikowany psychoterapeuta i superwizor-aplikant Sekcji Naukowej Psychoterapii i Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Certyfikowany terapeuta środowiskowy i specjalista terapii środowiskowej.  Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu psychoterapii indywidualnej i grupowej dzieci, młodzieży i dorosłych oraz terapii par i rodzin, a także kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu superwizji psychoterapii.
Obraz
Magdalena Wasilewska  - prowadząca warsztaty - pedagog, wychowawca, certyfikowana edukatorka Pozytywnej Dyscypliny dla rodziców, edukatorka "Szkoły dla Rodziców i Wychowawców". Na co dzień pracuje w specjalistycznej placówce wsparcia dziennego. Prowadzi zajęcia artystyczne i socjoterapeutyczne dla dzieci i młodzieży oraz grupy wsparcia i warsztaty rozwojowe dla rodziców i opiekunów. 

Obraz
Konrad Zych - prowadzący  treningi pracy z ciałem -  psychotraumatolog,  psychoterapeuta w trakcie całościowego kursu psychoterapii, atestowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Terapeuta pracujący w nurcie Terapii Skoncentrowanej Na Rozwiązaniach. Aktualnie pracuje  w projekcie The Presja.   Odbył staż zawodowy  w   Ambulatorium Terapii Rodzin   Kliniki Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie . ​

​Krakowska Fundacja Psychoterapii i Rozwoju DOM TERAPII

Plac Wolnica 13/17, 31-060 Kraków
​tel. 571 912 568, 501 267  532
​[email protected]


Polityka prywatności
​KRS: 0000713158
NIP: 6772430465
​REGON: 369276101
Numer rachunku bankowego:   

05 1600 1462 1807 9377 7000 0001
Obraz
  • Fundacja
    • Sprawozdania
  • Projekty statutowe
    • CDR >
      • o placówce
      • Aktualnosci
      • kadra CDR
      • kontakt CDR
    • Placówki Wsparcia Dziennego w Gminie Kościelisko >
      • O placówkach
      • Oferta
      • Kadra
      • Aktualności
      • Kontakt
  • Gabinety prywatne
    • Praca
    • Nasi terapeuci
    • O psychoterapii
    • Najczęściej zadawane pytania
    • Cennik
    • Umów się na wizytę
    • Galeria
  • Oferta psychoterapii
    • Terapia rodzinna
    • Terapia indywidualna dziecka i nastolatka
    • Terapia indywidualna osób dorosłych
    • Terapia par
    • Terapia grupowa >
      • Oferta Grup 2019-2020
    • Superwizja
  • Szkolenia
  • Czytelnia
  • Kontakt